COMET SYSTEM, s.r.o.
Bezrucova 2901
756 61  Roznov pod Radhostem
CZECH REPUBLIC
Tel.: +420 571 653 990

E-mail: info@cometsystem.com


 

« back

References

Památník MOHYLA MÍRU - obnova interiéru kaple a ošetření vnějšího pláště kaple - Projekt systému měření a regulace

Projekt řeší měření a regulaci mikroklimatu -konzervační temperaci a větrání ve všech částech stavby.

Systém měření a regulace zajišťují dvě ústředny COMET MS6D.Měřící a řídící ústředny budou zajišťovat jak trvalé zaznamenávání měřených hodnot z jednotlivých čidel, tak i ovládání dílčí regulace podlahového a stěnového temperování a ovládání servopohonů pro klapky interiéru, tak i ve venkovních distančních vzdušníkách.
Podle porovnání vypočtené hodnoty rosného bodu v interiéru a hodnoty teploty povrchové v omítkové skladbě temperovaných ploch bude regulováno temperování. Kombinace řízení temperace a ventilace prostoru památníku bude zajišťovat optimalizaci mikroklimatu v prostoru.

Snímače teploty, teploty a vlhkosti jsou připojeny na dvě sériové linky RS485 ústředen MS6D, na binární vstup ústředny je připojen požární hlásič SD280 umístěný v kupoli kaple. Ústředny jsou vybaveny ethernetovými rozhraními, pro možnost vzdáleného připojení k ústřednám. Ovládané prvky (servopohony větrání a jednotlivé segmenty vytápěných ploch) jsou ovládány deskami relé, které řídí ústředny MS6D. Zařízení MaR je zcela provázáno s ostatními technologiemi.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/315281381991130-udalosti-v-regionech/obsah/438253-opravy-mohyly-miru-pokracuji

 

The memorial was built to honour the victims of Napoleon’s victorious battle near Austerlitz (“Slavkov“ in Czech; fought on 2 December 1805) from the initiative of Priest A. Slovák, as a realization of his idea to make a pious "place of light" from the centre of a one-time battlefield - memento of the wars. Now it is the dominant feature and natural centre of the Austerlitz battlefield as a protected battlefield zone.

At the renovated Museum adjoining the Memorial, visitors can view an unconventionally conceived multimedia exhibition devoted to “THE BATTLE OF THE THREE EMPERORS. SLAVKOV / AUSTERLITZ 1805“ and a novel exposition entitled “AUSTERLITZ PHENOMENON“ which presents the “second life" of the battle. In conclusion of the re-enactment events on the Battle’s anniversary held every year at the end of November and the beginning of December, remembrance ceremonies take place in the Memorial’s premises to honour its victims.

Ing. Jan Červenák

V Chaloupkách 401/31                           
198 00  Praha 9
Česká republika

E-mail: cervenak.tp@gmail.com